Jonass Vācijas posmā izcīna otro vietu, bet punktus nezaudē (+video)

• AutoEuro | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 21. maijā
  • 0 komentāri

Latviešu motosportists Pauls Jonass aizvadītās nedēļas nogalē guvis otro vietu MX2 pasaules motokrosa čempionāta posmā Vācijā. Sezonas kopvērtējumā sīvākajam sāncensim Horhem Prado gan izdevies punktus nezaudēt.

Pirmā brauciena startā Toičentāles trasē vadībā izrāvās abi "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sportisti. Sākotnēji līderis bija Prado, bet pasaules čempionāta līderis Jonass viņu drīz apdzina. Līdz finišam pozīcijas nemainījās, Jonasam izcīnot uzvaru, bet Prado sacīkstes pabeidzot pusotru sekundi pēc viņa.

Pirmajā līkumā elkoņiem saskāries ar Jonasu, vadībā pēc starta arī otrajā braucienā nokļuva Prado. Mācījies no iepriekš piedzīvotā, šoreiz spānis neļāva konkurentam sevi apdzīt un saglabāja pirmo vietu. Tādā secībā abi arī finišēja, Jonasam piekāpjoties par piecām sekundēm.

Posmā uzvarēja Prado, bet Jonass guva otro vietu, lai gan abiem vienāds posmu skaits. Prado arī paveica nozīmīgu uzdevumu, jo palīdzēja Klaudio de Karli izcīnīt viņa 100. uzvaru komandas menedžera amatā. Tikmēr sezonas kopvērtējumā Jonass tagad 22 punktus priekšā tuvākajam sekotājam Prado.

"Jūtos labi," pēc sacensībām īsi komentēja Jonass. "Šajā posmā neko neieguvu, bet neko arī nezaudēju, kas ir pozitīvi."

MXGP klasē abos braucienos sezonas astotajā vietā uzvarēja Džefrijs Herlingss no "KTM" vienības. Sezonas kopvērtējumā viņš jau 48 punktus priekšā komadnas biedram Antonio Kairoli.

Pasaules motokrosa čempionāta devītais posms notiks 3. jūnijā Apvienotajā Karalistē.