Rīgā 21°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. jūnijs
Vārda dienas Jānis

Karro veikta operācija, sportists sola atgriezties jūlijā

  • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: facebook.com/matiss.karro
  • |
  • Publicēts 2015. gada 10. februārī
  • 0 komentāri

Motosportistam Matīsam Karro ir veikta ceļgala operācija, pēc kā sekos vairākus mēnešus ilgs atlabšanas process, bet sacīkstēs sportists sola atgriezties jūlijā.

"Dakteri saka vienu laiku, bet es domāju, ka atgriezīšos ātrāk," intervijā LTV stāsta Karro, kuram pēc kritiena treniņā Francijā tika konstatēts ceļgala krusteniskās saites plīsums. "Domāju, ka jau jūnijā būšu atpakaļ uz tehnikas un jūlijā jau vēlos pirmos startus."

Karro atzīst, ka psiholoģiski nav viegli atgriezties uz starta pēc perioda, kas pavadīts ārstējoties.

"Nav viegli, bet jau iepriekš esmu pēc traumām atgriezies," viņš saka. "Nav arī tā, ka uzreiz jāiziet uz starta, jo sākumā ir treniņi, kur lēnām iekusties, pierodi un sāc atkal uzticēties sev, tehnikai un tad uz starta jau izej ar 100% pārliecību cīnīties. Ja šaubīsies, atkal būs kļūdas, kritieni un traumas. Tāpēc jau treniņos ir svarīgi "saslēgt" galvu kārtībā."

Karro uzsver, ka arī ziemas laikā motokrosa braucēji smagi strādā: "Sezona beidzas oktobra pirmajā nedēļas nogalē un jau novembrī sākas gatavošanās. Sākumā tā ir skriešana, distanču slēpošana, sporta zāle. Parasti ir divi treniņi dienā. Decembra vidū un ap jauno gadu jau sākas braukšana ar moci, lai iekrātu nepieciešamās stundas un būtu gatavs startiem. Ar moci braucot strādā citi muskuļi, ko zālē nevar uztrenēt. Tāpēc vajag ne vienu vien stundu pavadīt braucot."

Tiesa, pēc operācijas viņam būs laiks atpūsties, lai gan jau tagad Karro kaļ plānus kā ātrāk paātrināt atveseļošanās procesu.

"Pēc operācijas trīs nedēļas būs jāpārvietojas uz kruķiem un pēc trim nedēļām būs jāsāk iet pie fizioterapeita," stāsta braucējs, kurš šogad bija plānojis startēt sacensībās Lielbritānijā. "Bet dakteris jau teica, ka zina mūs motosportistus. Ceru, ka pie fizioterapeita varēšu intensīvi staigāt jau pēc divām nedēļām, lai sāktu kustināt celi. Tiešām vēlos laicīgi būt atpakaļ.

Karro arī atzīst, ka vēlas izmēģināt spēkus motofrīstailā un rallijā, turklāt varētu to paveikt pavisam drīz: "Man ir personīgi zināmi cilvēki, kuri ir tuvāk rallijam un es domāju, ka pat šogad varētu kaut kas sanākt."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs