Rīgā 3°C
Sekojiet ziņām
otrdiena 12. novembris
Vārda dienas Kaija, Kornēlija

Latvija pirmo reizi būs pārstāvēta šosejas blakusvāģu pasaules čempionātā

  • Autors: Juris Dargēvičs | Foto: Sidecar Racing Team 669
  • |
  • Publicēts 2016. gada 8. martā
  • 0 komentāri

2016. gada sezonā šosejas blakusvāģu pasaules čempionātā visos posmos startēs zviedrs Tomass Akselsons un latvietis Artis Neilands. Pirmās sacensības jau 9. aprīlī leģendārajā Lemānas trasē.

2015. gadā par blakusvāģu pasaules čempioniem kļuva holandieši Benijs Streuers un Gērts Koerts, taču šim čempionātam ir ļoti gara un sena vēsture, jo pirmā sezona tika aizvadīta jau tālajā 1949. gadā. Gaidāmajā sezonā, kas startēs 9. aprīlī, gaidāmi seši posmi - Francijā, Horvātijā, Ungārijā, Nīderlandē, Vācijā un Lielbritānijā.

"Mūsu pirmajās divās aizvadītajās sezonās esam pabijuši divos pasaules čempionāta posmos (2014. gadā Francijā un 2015. gadā Ungārijā), kur veiksmīgi kvalificējāmies sacensībām," portālam "autoeuro.lv" stāsta ekipāžas braucējs Artis Neilands. "Komandas uzkrātā pieredze nav liela, bet esam gatavi iet līdz galam, lai sasniegtu izvirzīto šī gada plānu, piedalīties visos pasaules čempionāta posmos."

Atskats uz 2015. gada PČ posmu Ungārijā:


Iepriekš Akselsona/Neilanda ekipāža visbiežāk bija redzama spēcīgajā Somijas čempionātā, kur pēdējos gados uzkrāja vērtīgu pieredzi.

"Pirmajā un otrajā sezonā salīdzinoši veiksmīgi startējām Somijā, kas ir arī vienīgais un tuvākais čempionāts Skandināvijai," skaidro Artis. "Kā jau visos sporta veidos, pasaules čempionāti ir tie, kur satiekas paši spēcīgākie savas jomas sportisti, tāpēc šī sezona mūsu komandai būs kā pierādīšana un noticēšana saviem spēkiem. Somijas čempionāta kopvērtējumā palikām tieši aiz medaļniekiem un zinām to, ka pasaules čempionātā būs vēl divtik grūtāk, būs smagi jāstrādā, lai noturētos virs strīpas."

Artis Neilans pagaidām ir vienīgais latvietis, kurš startē šajā motosporta disciplīnā. Uz gaidāmo sezonu viņa pārstāvētā komanda ir sagatavojusi jaunu tehniku, taču pagaidām sportists rezultātus neprognozē - galvenais ir cīnīties līdz galam un atdot visus spēkus, lai sasniegtu pēc iespējas vairāk.

"Šogad komandas tehniskajā jomā ir notikušas izmaiņas - ir iegādāts cits, labāks motocikls," stāsta Artis. "Brauksim ar Zviedrijā ražotu ART rāmi, kas ir gandrīz 50 kilogramus vieglāks par iepriekšējo, un tas ir ļoti nozīmīgs faktors, lai sasniegtu labus rezultātus. Motors būs "Suzuki K8", kam ir par sešiem zirgspēkiem vairāk nekā iepriekšējam. Skatāmies uz to ļoti pozitīvi, taču iespējamās vietas gan neprognozējam. Mūšu mērķis - nobraukt līdz finišam visas sacensības, bet ar maksimāli atdotu cīņu trasē."

Akselsona/Neilanda ekipāžu arī šogad varēsim redzēt atsevišķos Somijas čempionāta posmos, kā arī sportisti vēlas piedalīties dažās "Classic Sidecar" sacensībās Skandināvijā.

2016. gada pasaules čempionāta kalendārs

Posms Norises laiks Valsts Trase
1. 09/04/2016 FRA Francija Lemāna
2. 18-19/06/2016 HRV Horvātija Rijeka
3. 25-26/06/2016 HUN Ungārija Pannoniaringa
4. 07/08/2016 NLD Nīderlande Asene
5. 27-28/08/2016 DEU Vācija Ošerslēbene
6. 17/09/2016 GBR Lielbritānija Doningtona

Tuvojoties sezonas pirmajām sacensībām, informēsim vairāk par pasaules čempionātu, sacensību formātu, tehniku un citām niansēm.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs