Rīgā 8°C
Sekojiet ziņām
ceturtdiena 15. novembris
Vārda dienas Leopolds, Unda, Undīne

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Latvija šoreiz Nāciju motokrosā nestartēs, cīņā dosies 31 komanda

 • AutoEuro | Foto: mxgp.com
 • |
 • Publicēts 2018. gada 11. septembrī
 • 8 komentāri

Jau pēc mazāk nekā mēneša, 7. oktobrī ASV norisināsies 2018. gada Nāciju motokross, kam dalību šoreiz apstiprinājusi 31 valsts komanda. Diemžēl uz starta neredzēsim Latvijas pārstāvjus, taču citas spēcīgākās komandas būs ierindā, tostarp Igaunija.

Jau pirms aptuveni mēneša Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) prezidents Mārtiņš Lazdovskis pauda, ka izmaksas Latvijas komandas dalībai ASV notiekošajās sacensībās varētu izrādīties pārlieku augstas, tāpat nav skaidrības, vai sastāvam pievienosies mūsu šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass.

Pērnā gada spēcīgāko Nāciju kausa komandu Franciju šogad pārstāvēs pasaules motokrosa čempionāta zvaigznes Gotjē Polēns, Dilans Ferandiss un Romēns Fevrs. 2017. gada vicečempione Nīderlande uz "RedBul" mototrasi dosies ar sportistiem Džefriju Herlingsu, Kalvinu Vlānderenu un Glenu Koldenhofu sastāvā. Tikmēr pagājušā gada trešās vietas ieguvēja Lielbritānija startēs ar Tomiju Sīrlu, Benu Vatsonu un Maksu Enstiju sastāvā.

Viena no pēdējo gadu labākajām komandām allaž bijusi ASV, kas gan pērn palika vien devītā. Šogad, startējot savās mājās, tā neapšaubāmi pieskaitāma favorītu pulkam, sevišķi, ja sastāvā brauc tādi talanti kā Eli Tomaks, Ārons Plesingers un Džastins Barsija. Arī Vācija, kam pērn vien 16. vieta, varētu cerēt uz labu rezultātu, jo sastāvā ir Kens Rokzens, Henrijs Jakobi un Makss Nagls.

Interesanti, ka pieteikumā atrodama Puertoriko, kas savu komandu izveidojusi ap leģendāru mototriku meistaru un kādreiz arī motokrosā braucošo Trevisu Pastranu. Viņa komandas biedri būs Raiens Saipss un Kevins Vindhems.

Igaunija pirms gada pārsteidza pasauli, izcīnot respektablo astoto vietu. Arī toreiz komandā brauca Tanels Leoks un Harijs Kullass, kamēr trešais pārstāvis bija Prīts Ratseps. Šoreiz Leokam un Kullasam asistēs Hardijs Rosiorgs.

Latvija pirms gada Nāciju motokrosā, kas toreiz norisinājās Apvienotajā Karalistē, palika 25. vietā starp 37 komandām, nestartējot finālbraucienos. Komandu pārstāvēja Toms Macuks, Kārlis Sabulis un Kristers Drevinskis.

2018. gada komandas un sastāvi:

8 komentāri

 • TIm G pirms 2 mēnešiem

  Esmu kaut kur pa ausu galam dzirdējis,ka jātaupa nauda.Kam?

 • gacha pirms 2 mēnešiem

  nu pzc.naudas nav.neticu

 • Opis pirms 2 mēnešiem

  Ja šo lasa kāds no federācijas - lūgums kaut kur publicēt oficiālu skaidrojumu vai informāciju, kas tad īsti bija un kāpēc, lai citus gadus šādi joki nenotiek. Jocīgi, ka Lamsf lapā informācija ir pārpublicēta no autoeuro.lv, nevis viņi paši nākuši klajā ar oriģinālu saturu par reāli ļoti svarīgu MX dzīves notikumu. Un varu tikai piekrist "es" jautājumam - tas viennozōmīgi IR federācijas pienākums - aizvest savas valsts sportistus uz prestižākajām gada sacensībām. Protams, var visādi gadīties, bet par to IR JĀINFORMĒ!!! Kaut vai savā lamsf lapā, es vēl joprojām šo nespēju sagremot...

 • es pirms 2 mēnešiem

  Lasu: qadras brauc ,enduro brauc, blakusvāģi brauc.......un liekas tikai mx ir tik mazpopulārs un federācija ir tik bezspēcīga,ka nebrauc .
  Nezinu vai tā ir vai nav ,bet vai tas nav federācijas pienākums -aizvest komandu uz Nācijām?

 • Ginc113 pirms 2 mēnešiem

  Tiešām skumji... Pat Ukraina var. Un federācijai nevajag cerēt tikai uz Paulīti, būs vai nebūs. Ir taču mums arī citi braucēji. Bailes ka netiks "A" finālā? Nekas briesmīgs, ir taču valstis kuras tur netiek regulāri, bet piedalās.

 • Opis pirms 2 mēnešiem

  "Jau pirms aptuveni mēneša Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) prezidents Mārtiņš Lazdovskis pauda, ka izmaksas Latvijas komandas dalībai ASV notiekošajās sacensībās varētu izrādīties pārlieku augstas" - protams, to, ka sacensības notiek USA minētais kungs arī uzzināja tikai pirms mēneša...Vai tad sastādot federācijas budžeta tēriņus 2018.gadam MXoN netika ņemts vērā? Vai arī neviens tā arī nezina, cik tad ir šīs augstās izmaksas. Esmu nenormāli vīlies, arī bez Jonasa varēja uzbraukt (kaut arī nekur nav teikts, ka Jonass nebrauktu), šie tomēr gada lielākie motokrosa svētki. Vai vispār kāds (federācija) mēģināja naudu savākt? Jebkādā veidā? Īri vāca paši un savāca. Domāju, ka arī LV motokrosa sabiedrība šo to samestu, ja kāds būtu pacenties veidot fundraiseru. Stulbākais, ka neviens pat necentās, vismaz publiski pieejamā info nebija vispār nekāda, nekur ne Lamsf lapā nedz arī citur...bēdīgi, tiešām bēdīgi.

 • qaz pirms 2 mēnešiem

  RedBud mototrasē būs sacensības, ne RedBul :D

 • ivis pirms 2 mēnešiem

  bēdīgi

Vārds

Komentārs