Rīgā 19°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 17. jūlijs
Vārda dienas Aleksejs, Aleksis

Latvijas motokrosa izlase Eiropas Nāciju kausā gūst līdz šim augstāko rezultātu

  • Anda Treija | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 10. septembrī
  • 1 komentāri

Braucot uz 2018. gada Eiropas Nāciju kausa izcīņu motokrosā, kas norisinājās Polijas pilsētā Gdaņskā, Latvijas jauniešu izlasei mērķis bija uzlabot pagājušā gada sasniegumu - astoto vietu. Tas ir sasniegts, jo gūta septītā vieta, kas ir līdz šim labākais Latvijas izlases sniegums šajās sacensībās. Lietuva un Igaunija nepiedalījās, uzvara Itālijai, otrajā vietā Francija, kamēr trešā šogad Norvēģijas izlase.

Latvijas junioru izlases dalībnieki līdz pat finālbraucienam atradās piektajā pozīcijā un sākotnēji uzstādītais mērķis pārvērtās par mērķi noturēt šo pozīciju. Finālbraucieni gan ieviesa korekcijas. Arnolds Sniķers piedzīvoja saķeršanos startā ar citiem sportistiem, cīnījās, bet nebija iespējas izvairīties no priekšā guļoša sportista, tāpēc tika piedzīvots kritiens, pēc kura diemžēl motociklam radās tehniskas problēmas un to iedarbināt vairs nebija iespējams. Pēc pieciem apļiem izstāšanās - šī ir apstākļu sakritība.  

Ralfs Edgars Ozoliņš sacensībās ar sevi nav apmierināts - vienkārši nesanāca: "Zinu, ka esmu labā formā. Gan Latvijas, gan Igaunijas čempionātā viss bija ļoti labi, bet te pieļāvu kļūdas, iespējams, biju satraucies, nav pašam īsti izskaidrojums vēl."

Kārlis Alberts Reišulis bija labākais no latviešiem, nostartēja savu spēju robežās, nedaudz neizdevās starts un daudz grūtāk cīnīties, šaura trase, apdzīt praktiski neiespējami. Pirmajā braucienā viņam piektā vieta, otrajā -  septītā. Sportists pēc finiša sacīja: "Īsti apmierināts ar savu sniegumu neesmu, man gribējās tik garām tam Francijas sportistam, bet nevienā braucienā neizdevās. Es zinu, ka varam labāk, mēs visi cīnījāmies un strādājām. Gribējās to piekto vietu nosargāt, bet tagad šis jāizanalizē un jāgatavojas Jauniešu Nāciju kausam Beļģijā."

Aleksim Araidam pirmajā braucienā 11. vieta, otrajā braucienā nedaudz muļķīga kļūda - trase kļuvusi sausāka, slidenāka, putekļaināka, kā rezultātā kritiens un smadzeņu satricinājums.

Fīlips Kempelis, Latvijas junioru izlases vadītājs: "Var jau smieties par māņticību, bet kopš vadu jauniešu izlases, tieši finālbraucieni ir izšķirošie un vissarežģītākie. Trase visām komandām bija vienāda - kā itāļiem, tā baltkrieviem un latviešiem. Lai būtu uzvarētāji, jāstrādā pie fiziskās sagatavotības, mentālās noturības un jāspēj saglabāt mieru pirms starta, ko vieglāk ir pateikt, nekā izdarīt, to varu teikt no personiskās pieredzes. Prieks, ka puiši, lai arī ikdienā ir no dažādām komandām, spēj viens otru atbalstīt un uzmundrināt, valsts izlases sastāvā konkurence zūd un rodas kopīgs mērķis."

Katru valsti pārstāvēja četri sportisti – tie ir divi MX85 klases braucēji, viens MX125 klases braucējs un viens MX2 klases braucējs, kurš vēl nav sasniedzis 21 gada vecumu. Šogad mūsu izlasē MX85 klasē startēja Kārlis Alberts Reišulis no Krimuldas, kurš ikdienā pārstāv motoklubu "Rodeo" un viņa komandas biedrs Aleksis Araids no Ikšķiles. MX125 klasē Latvijas godu aizstāvēja Ralfs Edgars Ozoliņš no Vecumnieku novada, kurš šogad pārstāv komandu "Salacas Kauss", savukārt MX2 klasē pie starta barjeras stājās dobelnieks Arnolds Sniķers no "MX4 Dobele".

Video intervijas:

Ralfs Edgars Ozoliņš
Kārlis Alberts Reišulis
Arnolds Sniķers

1 komentāri

  • Juris pirms 10 mēnešiem

    Mazie malači.Lielie varēja labāk nostartēt bet nu ir labi.

Vārds

Komentārs