Rīgā 21°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. jūnijs
Vārda dienas Jānis

Lēdmanes skijoringa organizators: "Viss bija gluži kā vecajos labajos laikos"

  • Teksts: LaMSF | Foto: facebook.com/motoskijoring
  • |
  • Publicēts 2015. gada 9. februārī
  • 0 komentāri

Svētdien, 8. februārī, Lēdmanē tika aizvadīts Latvijas čempionāta un Latvijas Kausa otrais posms skijoringā un ziemas motokrosā. Par spīti brāzmainajam vējam un putenim, sacensības pulcēja ievērojamu skaitu dalībnieku un atbalstītāju.

Plkst. 10:10 kopējā startā devās skijoringa Mazā tautas klase (MTK) un Lielā tautas klase (LTK). MTK klasē abos braucienos nepārspēta palika Raivja Zolmaņa un Mikus Neško komanda, kas turpināja savu uzvaru sēriju, tādējādi ar 29 punktu pārsvaru nostiprinot savu līderpozīciju Latvijas čempionāta kopvērtējumā. LTK pārliecinošs līderis bija Gatis Tabūns ar slēpotāju Edgaru Skinderski, kuri ar uzvaru abos braucienos ielauzās čempionāta kopvērtējuma trijniekā.

Nākošie startā devās Vecmeistari, Retro tautas klase (RTK), Retro meistaru klase (RMK) un 85 kubikcentimetru klase. Vecmeistariem abos braucienos labākais punktu skaits bija divām komandām - Valdim Kupčam un Dzintaram Stūrestepam, kā arī Alvim Priedītim un Ārim Freijam. Otrajā braucienā izcīnītā uzvara ļāva Priedītim iegūt pirmo vietu, bet Kupčs ar otro vietu saglabā LČ kopvērtējuma līdera statusu. RTK absolūtu uzvaru izcīnīja Mareks Zolmanis un Dainars Zolmanis. RMK divu komandu cīņā laurus plūca Jānis Leitāns ar slēpotāju Jāni Zepu. Divas komandas startēja arī 85 cmklasē, kur visu sacensību gaitu līderpozīcijas saglabāja Emīla Tilaka un Ivara Siliņa duets.

Visspraigākā cīņa skijoringā noritēja Mazajā meistaru klasē (MMK), kur pirmajā braucienā uzvarēja Artūrs Brencis un Jānis Zeps, bet otrajā braucienā labāku rezultātu uzrādīja Raivis Eikmanis un Reinis Avens.  Abu braucienu summā uzvarēja Eikmaņa komanda, bet LČ kopvērtējuma līdera statusu ar otro vietu Lēdmanes posmā ieguva Brencis, rangu tabulā nomainot Arti Rasmani un Miku Neško, kuri traumas dēļ nestartēja otrajā braucienā. Arī Lielajā meistaru klasē (LMK) Artis Rasmanis ar slēpotāju Valtu Valaini izlaida otru braucienu. bet pirmajā gūtā uzvara ļāva izcīnīt sesto vietu. Pirmā brauciena otrās vietas ieguvēji Toms Avens un Reinis Avens kā pirmie finišēja otrajā braucienā, tādējādi iegūstot līderpozīcijas ne tikai Lēdmanes posmā, bet arī LČ kopvērtējumā.

Paralēli noritēja arī Latvijas Junioru čempionāts (LJČ) ziemas motokrosā motociklu klasēm MX65, MX85 un kvadricikliem Q50 un Q100.

Plkst. 14:50 tika dots starts ziemas motokrosa vienīgajai ar radzēm aprīkotu motociklu klasei Kross ar radzēm MX1 un MX2  - kopīgajā startā devās 17 motobraucēji, kuru riepas bija pamatīgs pārbaudījums trases sniega segai. Gan sacensību dalībnieki, gan organizētāji uzteica lieliski sagatavoto trasi, par ko jāpateicas sacensību organizētājam Jānim Tilakam. MX1 klasē abos braucienos kā pirmais finišēja četrkārtējais Latvijas čempions spīdvejā Grigorijs Laguta, bet MX2 abu braucienu summā uzvarēja Elvis Bartkevičs, ar divu punktu pārsvaru otrajā vietā atstājot lietuviešu sportistu Aurimu Tuomasu. Nākošie trasē devās vislielākajā skaitā pārstāvētie ziemas motokrosa dalībnieki (34 sportisti)  - Kross bez radzēm MX1 un MX2, kur uzvarēja Didzis Gorbenko (MX1) un Raivis Eikmanis (MX2).

Dienai lēnām satumstot, kā pēdējie otrajā braucienā devās Q Open, ATV un blakusvāģi. ATV kvadriciklu klasē pārliecināti uzvarēja Stefans Borozkins, bet Q Open  - Agris Neija. Savukārt, no sešām blakusvāģu ekipāžām labāko rezultātu uzrādīja Zigismunds Birkenfelds ar kantētāju Vairi Štālu.

LJČ ziemas motokrosā pirmie startēja Q50 un Q100 - četru sportistu konkurencē Q50 klasē uzvaru izcīnīja Kārlis Neija, bet no sešiem sportistiem Q100 klasē triumfēja Reinis Bicāns. Savukārt MX65 abos braucienos pirmais finišēja Aleksis Araids, bet MX85 sīvā cīņā uzvarēja Mairis Pumpurs.

Lēdmanes sacensību rezultāti >>

Savukārt svētdienas laika apstākļi - vējš un sniegs - pat nāca par labu skijoringa sacensībām, padarot trasi īpaši piemērotu jaudīgajiem spēkratiem.

"Sestdienas vakarā vēl viss bija slapjš un mitrs, bet svētdienas rītā trase bija kā pasaka – piesalusi un gatava sacensībām. Pat  pēc kvadru klasēm palika dzīva," pasmejas posma organizators Jānis Tilaks. "Laika apstākļi nāca tieši par labu, sniedziņš ik pa laikam pieputināja to kārtiņu, ko braucot sportisti nometa nost, tādēļ dalībnieku apmierinātība bija jūtama – viss bija ļoti feini. Negaidīti labi! Bija gan daudz braucēju, gan skatītāju - gluži kā vecajos labajos laikos. Viss izdevās par 90% labāk nekā plānots, satiku arī vecos paziņas, kuri vēl nebija braukuši - beidzot visi atkal sanāca kopā, tādēļ vakardienas gonka ir izdevusies. Esmu apmierināts un arī tie, kuri vakardien bija šeit, Lēdmanē, prom devās ar ļoti pozitīvām emocijām.”

Nākošais Latvijas čempionāta posms skijoringā un ziemas motokrosā jau 14. februārī Raiskumā, bet 15. februārī Cēsīs, blakus pilij norisināsies "Red Bull Twitch'n'Ride" skijoringa sacensības Tautas klasē, Mazajā Sporta klasē un Lielajā Sporta klasē.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs