Rīgā 8°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 25. maijs
Vārda dienas Anšlavs, Junora

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Letenbišlers uzvar "GetzenRodeo" un izcīna "World Enduro Super Series" titulu

  • Foto: iridewess.com
  • |
  • Publicēts 2019. gada 8. novembrī
  • 0 komentāri

Manuels Letenbišlers atradās pirmajā vietā teju no starta līdz finišam, un, simtiem aizrautīgu enduro fanu priekšā, izcīnīja uzvaru "GetzenRodeo", tādējādi kļūstot par jauno "Ultimate Enduro" pasaules čempionu.

Alfredo Gomezs apsteidza Tadiju Blažusiaku pēdējā "Red Bull X-Loop", lai tiktu pie otrās vietas un ar to uzlēktu no ceturtās uz otro vietu arī gala kopvērtējumā. Blažusiaks izcīnīja trešo vietu, bet Billijs Bolts un Greiems Džārviss cīnījās par vietām vadošajā pieciniekā. Sesto vietu ieguvušais Džonijs Volkers savu otro kopvērtējuma vietu gada izskaņā zaudēja Gomesam, noslēdzot sezonu trešais.

"Esmu septītajās debesīs," pēc sacīkstes sacīja emocionāls Letenbišlers. "Es nespēju to aprakstīt. Ja godīgi, es nekad iepriekš uz pjedestāla nebiju apraudājies. Tā bija tik gara, grūta sacīkste un šī bijusi tik gara sezona. Noslēgt gadu pirmajā vietā, manu mājas fanu priekšā, ir lieliski, bet vēl arī izcīnīt čempiontitulu ir vienkārši neticami. Šobrīd atrodos pasaules virsotnē."

Ierodoties "GetzenRodeo" ar drošu kopvērtējuma pārsvaru, Letenbišlers atradās rokas stiepiena attālumā no čempiontitula, tomēr bija apņēmības pilns to izcīnīt ar stilu. Dzimtās Vācijas faniem gavilējot, viņš nelika vilties. Viņš uzņēma ritmu jau rīta kvalifikācijā, komfortabli aizvadot divas stundas ilgo sacīksti līdz uzvarai.

Līdz ar lielgabala šāvienu, 20 kvalifikācijas braucēji uzsāka vairāk nekā 80 minūtes ilgo viena apļa sacīksti. Letenbišlers pārņēma vadību, viņam sekojot Gomesam, Blažusikam un Džārvisam. Sacīkstei saasinoties, tās skarbā daba sāka atstāt iespaidu uz pagurušajiem braucējiem. Letenbišlers turpināja turēties priekšā Blažusikam, tomēr, līdz ar pēdējo apli, viņš sāka panākt pagurušo vācieti un cīņa par uzvaru atkal atsākās. Abi aizvadīja sīvu cīņu pēdējā aplī, līdz Blažusiks avarēja, sniedzot Letenbišleram priekšrocības pirms pēdējā "Red Bull X-Loop". Un tas bija viss, kas viņam bija nepieciešams, lai uzvarētu. Blažusikam tas radīja drāmu. "X-Loop" viņa motocikls piedzīvoja misēkli un Alfredo Gomezs, kurš bija vienīgais braucējs, kas atradās vienā aplī ar abiem līderiem, apsteidza viņu, lai tiktu pie otrās vietas un, līdz ar to, arī to kopvērtējumā.

"Sacīkstēs nekas nekad nav beidzies, kamēr tas nav beidzies," sacīja Gomezs. "Un šodien tas bija tik patiesi. Es nedaudz jutu līdzi Tadijam, bet pats otrā apļa laikā salauzu savu apakšrāmi, kas nozīmēja, ka atlikušo sacīksti man bija nelabvēlīga situācija. Esmu tiešām apmierināts ar savu rezultātu un tik priecīgs par otro vietu čempionātā - es uz to mērķēju, un viss smagais darbs atmaksājies. Es braucu no visas sirds."

Blažusika vilšanās bija acīmredzama. Otrā vai augstāka vieta būtu ļāvusi viņam gala kopvērtējumā ieņemt vietu trijniekā, bet šoreiz tam nebija lemts notikt.

"Es braucu no visas sirds, tikai lai zaudētu beigās," sacīja vīlies Blažusiks. "Es zinu, ka tā ir sacensība, bet šķiet, ka man neveicas nedaudz vairāk, nekā citiem. Noķert Maniju pie beigām un pārņemt vadību bija fantastiski. Es tiešām braucu, cik vien labi spēju, jo zināju, kas man jāpaveic, lai tiktu pie otrās vietas čempionātā, bet diemžēl vienkārši nebija lemts. Man jābūt lepnam - es nepadevos visu gadu un tas ir galvenais."

Boltam ieņemot ceturto vietu, Pols Taress uzstādīja savu sezonas labāko rezultātu ar piekto vietu. Spiests redzēt čempionāta rezultātus maināmies priekšā viņam sestajā vietā, Volkeram nācās samierināties ar trešo vietu kopvērtējumā.

"Esmu nedaudz vīlies, ka neizcīnīju otro vietu čempionātā," sacīja Valkers. "Centos, cik spēju, un ar to īsti nebija gana."

2020. gada WESS enduro pasaules čempionāts sāksies Portugālē ar "Extreme XL Lagares", kas notiks no 8. līdz 10. maijam.

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs