Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

Lijcs ar lielisku sniegumu Somijā piesakās cīņai par pasaules čempiona titulu

Šī gada pasaules čempionāta pirmais un otrais posms sākās Somijas pilsētā Kotkā. Gleznaino parku pilsēta vienā no Somijas līčiem pulcēja labākos "Formula 4" klases braucējus. Ņemot vērā regulas, pie starta tika pielaisti 16 labākie pasaules braucēji un tostarp arī mūsu Latvijas labākais šīs klases pilots Ņikita Lijcs ar starta numuru 71.

Jau brīvo treniņu laikā Lijcs uzstādīja labāko laiku un tas bija pieteikums cīņai par uzvaru "grand prix" ar pagājušā gada pasaules čempionu.  

Kvalifikāciju Lijcs uzsāka daudzsološi un līdz pašām beigām cīnoties ar Somijas braucēju Tukku Lehtonenu iekļuva labāko "top 6" pilotu lokā, kurā arī mūsu Latvijas sportists triumfēja. 

Ta kā Ņikitam Lijcam izdevās iegūt pole position, viņš sacensībās startēja no pirmās starta pozīcijas un visu sacensību laiku Lijcs ar pārliecinošu pārsvaru apsteidza konkurentus, ieņemot stabilu pirmo vietu.

Lijcs uzreiz pēc finiša pauda milzu pateicību savai komandai un radio cilvēkam par profesionālu darbu visas dienas laikā. ‘’Bija ļoti grūti, bet mēs to izdarijām! Esmu ļoti priecīgs un lepns par savu komandu! Zelts!’’ emocijās dalās Latvijas sportists!

Nākamā diena, kas bija ari nākamais pasaules čempionāta posms, iesākās ar brāzmainu vēju un intensīvu lietu. Braucēji, kas bija mērojuši tālo ceļu uz pasaules čempionātu, bija gatavi Somijas ziemeļnieciskajiem laikapstākļiem.

Brīvo treniņu laikā Latvijas sportists uzrādīja stabili labāko laiku un noteica toni turpmākajiem dienas notikumiem. 

Lijcs pirmajā un otrajā kvalifikācijā uzrādīja absolūti labāko laiku, bet tikai trešajā kvalifikācijas braucienā, ciņā par starta vietu finālā, tikai par pāris sekundes simtdaļām piekāpās Somijas pilotam. 

Sacensības Lijcs uzsāka no otrās starta vietas, bet jau pirms sacansībām bija skaidrs, ka dienas svarīgākā cīņa būs starp Latvijas un Somijas pilotiem. Starts pilotam izdevās un borts bortā viņš devās uz pirmo pagriena boju. Trešajā pagrieziena līkumā notika neliela sadursme, kas mūsu sportista laivu praktiski apstādināja un lika uzsākt sacensības no pēdējās pozīcijas distancē. Lijcs cīnijās visiem spēkiem un ar milzu meistarību apsteidza braucējus un soli pa solim pietuvojās trešajai vietai, apdzenot savus konkurentus. Cīņas karstumā pilotam sanāca pārkāpt noteikumus kā rezultātā Starptaustiskās Ūdens Motosporta federācijas tiesnesis, lēma, izcīnītajai vietai piešķirt vienu soda apli, kā rezultātā Lijcs finišēja kā astotais.

Formulas ātrumlaivu klases kopvērtējumā pēc diviem pasaules čempionāta posmiem Lijcs ieņem augsto trešo vietu.

Sportists ir gatavs doties uz nākamajiem "Formulas" posmiem un turpināt cīņu par pasaules čempiona titulu.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs