Rīgā 23°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 18. jūnijs
Vārda dienas Alberts, Madis

Mucenieks pirms pēdējā PČ posma: "Ar veiksmi vien nepietiks, lai izcīnītu titulu"

  • x99.lv | Foto: Facebook.com
  • |
  • Publicēts 2017. gada 12. septembrī
  • 0 komentāri

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās pirmspēdējais pasaules čempionāta posms blakusvāģiem. Diemžēl šajā posmā tuvāk čempionāta titulam neizdevās pietuvoties Valentīnam Žirū un Elvijam Muceniekam, palielinot atstarpi ar čempionāta kopvērtējuma līderiem. Savukārt trasē atkal kopā atgriezās Kerts Variks un Lauris Daiders, aizvadot krietni veiksmīgāku posmu nekā Kivieli trasē.

Pēc neveiksmīgā Šveices posma uz Vāciju cīnīties par svarīgiem čempionāta kopvērtējuma punktiem devās Valentīns Žirū ar Elvijs Mucenieks. Pēc uzvaras B grupas kvalifikācijas braucienā bija skaidrs, ka arī šajā posmā trasē varēs vērot spraigas cīņas starp šo ekipāžu un čempionāta līderiem Etjēnu Baksu un Nikolas Musē.

Diemžēl abos braucienos Žirū/Muceniekam nācās atzīt konkurentu pārākumu, braucienos finišējot trešajā un otrajā vietā, kas dienas kopvērtējumā komandu ierindoja otrajā vietā. Abos braucienos uzvarot Baksam/Musē, pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem kopvērtējumā viņiem izdevies palielinātlīdz 38 punktiem, kas nozīmē, ka cīņa par čempionu titulu turpināsies noslēdzošajā posmā Nīderlandē.

"Svētdien Vācijā noslēdzās pirmspēdējais sezonas posms,"stāsta Elvijs Mucenieks. "Šobrīd esmu atpakaļ Beļģijā ar dalītām jūtām. Zaudējām svarīgus punktus un droši atzīstu, ka pretinieks šoreiz bija ātrāks. Starti varēja būt nedaudz labāki, kas sabojāja rezultātu pirmajā braucienā. Šonedēļ ir pēdējais posms. Lai izcīnītu titulu, tur pat veiksme vairs nepalīdzētu, tikai ļoti liela pretinieka neveiksme."

Pēc sadarbības, kas tika sākta Kivieli posmā, Rudersbergā pie starta atkal stājās Kerts Variks ar Lauri Daideru. Šoreiz vīriem izdevās sasniegt finišu abos braucienos (Kivieli abos braucienos tehniskas ķibeles), finišējot 13. un 11. pozīcijā, kas posmā viņus ierindoja desmitajā vietā.

Labs rezultāts Vācijā padevās Jānim Daideram un Kasparam Stupelim, kuri braucienos ieņēma otro un septīto vietu, posmā tiekot pie trešās vietas.

Noslēdzošais pasaules čempionāta posms jau šajā nedēļas nogalē Nīderlandē, kad tiks noskaidroti ne tikai pasaules blakusvāģu čempioni, bet arī Eiropas kvadriciklu čempions.

Vācijas posma kopvērtējums

Vieta Ekipāža Valsts Motocikls Punkti
1. Bakss/Musē NL-F WSP/Zabel 50
2. Žirū/Mucenieks F-LV WHT/Husqvarna 42
3. Daiders/Stupelis LV-LV VMC/Zabel 36
4. Vilemsens/Bakss NL-NL WSP/Zabel 34
5. Vilkinsons/Čembirleins GB-GB WSP/Zabel 33
6. Čermaks/Čermaks CZ-CZ WSP/MEGA 32
         
10. Variks/Daiders EST-LV WSP/KTM 18

PČ kopvērtējums

Vieta Ekipāža Valsts Motocikls Punkti
1. Bakss/Musē NL-F WSP/Zabel 545
2. Žirū/Mucenieks F-LV WHT/Husqvarna 507
3. Vilemsens/Bakss NL-NL WSP/Zabel 476
4. Brauns/Milards GB-GB WSP/Zabel 366
5. Čermaks/Čermaks CZ-CZ WSP/MEGA 361
6. Daiders/Stupelis LV-LV VMC/Zabel 354
         
8. Vanlušens/Kurpnieks B-LV VMC/Zabel 307
19. Santermanss/Daiders B-LV WSP/Zabel 79
41. Variakojis/Antons LT-LV WSP/Husqvarna 10
58. Jegorovs/Jegorovs LV-LV VMC/KTM 1

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs