Rīgā 21°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 17. augusts
Vārda dienas Oļegs, Vineta

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

"Vaidavas kausā" startēs Latvijas, Igaunijas un citu valstu spēcīgākie motokrosa braucēji

  • AutoEuro | Foto: Agnis Melderis
  • |
  • Publicēts 2018. gada 16. maijā
  • 0 komentāri

Jau gaidāmās nedēļas nogalē Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē atkal pulcēsies sportisti un līdzjutēji uz "Vaidavas kausa" izcīņu motokrosā, kas šogad notiks 45. reizi. Tās ir noturīgas tradīcijas un sportiskais azarts, tādēļ Apē būs klāt daudzi spēcīgi Latvijas, Igaunijas un vairāku citu valstu sportisti. Uz starta gaidīti arī Apes un Alūksnes novadu motosportisti.

Šogad paredzēta  paplašināta  sacensību programma,  startēs vairāk motociklu klases nekā pērn. Skatītāji varēs vērot  spraigas cīņas gan MX1 un MX2, gan Blakusvāģu, Blakusvāģu Veterānu un arī vēl vairākās solo motociklu klasēs: MX14+, MX25+, MX30+, MXVeterāni (sportisti ar MX40+ un MX45+ licencēm), MXSeniori (sportisti ar MX50+ un MX55+ licencēm). Tādējādi gandrīz katrs Latvijas motosportists varēs rast iespēju piedalīties šajās sacensībās.

Neiztrūkstoši būs skatāma dalībnieku un līdzjutēju iecienītā atraktīvā "Zelta Mopēds" balvas izcīņa. Šajā sacensību veidā jau trešo reizi tiek organizēts sešu posmu čempionāts, kuram dalībnieki jau cītīgi gatavo tehniku un domā par interesantu noformējumu.

Visām motociklu klasēm notiek divi braucieni. Braucienu ilgums:
MX1 un MX2: 20 min. + 2 apļi,
B/V un B/V-Veterāni: 15 min. + 2 apļi,
MX14+ un MX25+: 15 min. + 2 apļi,
MX30+, MXVeterāni un MXSeniori+: 15 min. + 2 apļi,
"Zelta Mopēds": 8 min. + 1 aplis.

Tuvojoties Vaidavas Kausa izcīņas 50. gadu jubilejai, šogad tiek iedibināta jauna tradīcija – "Ceļojošais Vaidavas kauss komandu vērtējumā". Komandu vērtējumā ieskaiti dos trīs labākie rezultāti trīs dažādās motociklu klasēs (izņemot "Zelta Mopēds"), ar nosacījumu, ka vienai ieskaitei jābūt MX1 vai MX2 klasē.

Īpaša balva atkal gaidīs solo klašu sportistu, kurš veiks tālāko lēcienu slavenajā Klētskalna tramplīnā. Meistarīgākie MX1 un MX2 klašu sportisti tur "aizlidojuši" tuvu 50 metru atzīmei.

Notiks loterija uz ieejas biļetēm, ar iespēju laimēt sponsoru gādātās vērtīgās balvas, no kurām vērtīgākā - "Husqvarna" zāles pļāvējs no "Parki.lv".

Savukārt jau sestdienas, 19. maija vakarā sacensību līdzjutēji varēs atpūsties "Moto ballītē" Apes tautas namā  kopā ar grupu "Ceļojums".

Sacensību organizatoris, "Motoklubs Ape" atkal aicina uz sacensībām visus iepriekšējo gadu "Vaidavas kausa" laureātus" Ieeja sacensībās (iepriekš gan piesakoties pie organizatoriem) viņiem būs bez maksas. Fanu teltī  līdzjutējiem būs iespēja daudzus no laureātiem satikt, kā arī iegūt sportistu autogrāfus uz jaunajiem plakātiem.  Garajam uzvarētāju sarakstam klāt pierakstīts 2017. gada uzvarētāja, seškārtējā "Vaidavas kausa" ieguvēja, leģendārā igauņu motokrosista Tanela Leoka vārds. 

Intriga saglabājas - kurš sportists šoreiz izcīnīs galveno "Vaidavas kausu"? Tas noskaidrosies jau 20. maijā.   Tehniski sarežģītā, interesantā Apes mototrase sportistiem vienmēr sagādā kādus pārsteigumus. Starp citu, būs izmaiņas arī trasē, par tām jau gādā sacensību direktors Sandris Janušs (Sančo). 

Pirmais sacensību starts tiks dots plkst. 11:30. Skatītāji varēs vērot arī motosportistu treniņus un kvalifikācijas braucienus, kas sāksies jau no plkst. 8:30.

Sacensību nolikums, dienas kārtība un cita papildus informācija atrodama "www.vaidavaskauss.lv".

Kā ik gadu, aicinām pieteikties brīvprātīgos palīgus - trases tiesnešus, jauniešus vecumā no 14 gadiem un pieaugušos (pa tel. 22037518). Palīgiem instruktāža piektdien, 18. maijā plkst. 18:00 mototrasē.

Sportistu ievērībai! Visas personas, kuras ierodas sacensību vietā (arī sportisti, mehāniķi, treneri u.t.t.) maksā ieejas maksu - 7.00 EUR, kā arī auto transporta caurlaidi - 3.00  EUR. Reģistrējoties sacensībām, sportistiem (izņemot "Zelta Mopēds" klases) jāmaksā dalības maksa - 5.00 EUR. 

ieejas maksa skatītājiem: Pieaugušie - 7.00 EUR, pensionāri un skolēni līdz 16 g.v. - 3.00 EUR, auto caurlaide - 3.00 EUR.

Esiet gaidīti uz lielāko sporta notikumu Apes novadā! Apceļojiet, iepazīstiet šo Latvijas - Igaunijas pierobežas reģionu!

Informācija: Tel.29249496 (Mairis Levans), Tel.26474766 (Sandris Janušs).

Naktsmītnes Apes novadā: "www.apesnovads.lv/turisms-apes-novads/edinasana-un-naksnosana".

"Motoklubs Ape" preses sekretāre, Apes novada tūrisma darba organizatore Astra Binde, tel. 22037518, e-pasts "tic@ape.lv". 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs