Rīgā 20°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 19. augusts
Vārda dienas Imanta, Melānija

Alianse "Renault-Nissan-Mitsubishi" investēs 1 miljardu ASV dolāru jaunajos uzņēmumos

Pasaules vadošā automobiļu alianse Renault-Nissan-Mitsubishi paziņojusi par jauna riska kapitāla fonda Alliance Ventures izveidi, kas plāno ieguldīt līdz pat 1 miljardam ASV dolāru, lai atbalstītu inovācijas nākamo piecu gadu laikā.

Pirmajā gadā fonds plāno ieguldīt līdz pat 200 miljoniem ASV dolāru jaunizveidotajos uzņēmumos un inovāciju partnerībās ar tehnoloģiju uzņēmējiem, kas koncentrējas uz jaunām mobilitātēm, tostarp transportlīdzekļu elektrifikāciju, autonomām sistēmām, savienojamību un mākslīgo intelektu.

Ar turpmākajiem ieguldījumiem Alliance Ventures plāno kļūt par lielāko korporatīvo riska kapitāla fondu autobūves nozarē Alliance 2022 periodā, kas ir pagājušā gada Renault-Nissan-Mitsubishi uzsāktais stratēģiskais vidēja termiņa plāns.

Renault-Nissan-Mitsubishi priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Karloss Gosns sacīja: “Mūsu atvērto inovāciju pieeja ļaus mums ieguldīt un sadarboties ar jaunizveidotajiem un tehnoloģiju uzņēmējiem, kuri, savukārt, iegūs no Alianses globālā mēroga. Šis jaunais fonds atspoguļo sadarbības garu un uzņēmējdarbības domāšanas veidu, kas ir Alianses pamatā”

Jaunais fonds ir unikāls ar to, ka tas potenciālajiem partneriem piedāvā pieeju Renault-Nissan-Mitsubishi globālajam mērogam un apjomam, kas 2017.gadā sasniedza vairāk nekā 10 miljonus pārdotu 10 atsevišķu zīmolu transportlīdzekļu ar klātbūtni visos galvenajos automobiļu tirgos.

Alliance Ventures investēs jaunizveidotajos uzņēmumos, lai Aliansei piesaistītu jaunas tehnoloģijas un uzņēmumus, vienlaikus nodrošinot taisnīgu finansiālu atdevi partneriem. Fonds veiks stratēģiskas investīcijas visos jaunizveidoto uzņēmumu attīstības posmos un atbalstīs gan jaunos automobiļu ražotājus, gan veidos jaunas partnerības.

Alliance Ventures pirmais darījums būs stratēģisks ieguldījums Ionic Materials, kas ir daudzsološs ASV uzņēmums, kas izstrādā cietvielu kobaltu nesaturošus akumulatoru materiālus. Ionic, kas atrodas ASV, Masačūsetsā, ir celmlauži cieto polimēru elektrolītu attīstīšanā, kas nodrošina lielāka enerģijas blīvuma bateriju efektivitāti un rentabilitāti automobiļiem un daudzām citām vajadzībām.

Veicot šādus ieguldījumus, Alliance Ventures palīdzēs identificēt un atbalstīt jaunu tehnoloģiju izstrādi Alianses dalībnieku potenciālai izmantošanai. Šādas iniciatīvas ir saskaņā ar Alliance 2022 attīstības plānu, kura mērķis ir stiprināt sadarbību un dubultot Renault, Nissan un Mitsubishi Motors radīto sinerģiju līdz vairāk nekā 10 miljardiem eiro līdz 2022.gada beigām.

Sākotnējās riska kapitāla investīcijas 200 miljonu ASV dolāru apmērā ir papildinājums vairāk nekā 8,5 miljardiem eiro, ko Alianses dalībnieki iegulda pētījumos un attīstībā katru gadu.

"Alliance Ventures" vadīs Fransuā Dossa, kam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze banku investīciju jomā, kā arī sešu gadu pieredze Aliansē, pēdējā laikā - Nissan Brazīlijas izpilddirektora amatā. Alliance Ventures komanda izmantos arī speciālās zināšanas un biznesa iespējas, ko sniedz Renault, Nissan un Mitsubishi savstarpēji sadarbojošos ekspertu komanda.

Šī iniciatīva papildina Alianses stratēģiju, kas paredz papildu ienākumu meklēšanu, izmaksu ietaupījumus un izvairīšanās no izmaksām jomās, kas iekļauj elektrifikāciju, autonomas piedziņas sistēmas un transportlīdzekļu savienojamību. Līdz stratēģiskā plāna beigām Alianse laidīs klajā 12 tikai ar elektrību darbināmus modeļus, izmantojot kopējās EV platformas un detaļas, vienlaikus radot arī 40 transportlīdzekļus ar autonomu piedziņas tehnoloģiju un attīstot robot-transportlīdzekļu braukšanas pakalpojumus.

Alliance Ventures definēs inovāciju jomas un investīciju ģeogrāfiskos tirgus, sadarbojoties ar esošajām pētniecības un progresīvās inženierijas komandām un pieņems darbā riska kapitāla ekspertus, lai attīstītu uzņēmējdarbības platformu. Paredzams, ka tā tiks izvietota Silīcija ielejā, Parīzē, Jokohamā un Pekinā, netālu no Alianses dalībnieku uzņēmumu tehnoloģiskajiem un pētniecības centriem, kā arī vietām ar spēcīgām inovāciju ekosistēmām.

Renault (40%), Nissan (40%) un Mitsubishi Motors (20%) kopīgi finansēs uzņēmumu, kuram būs īpaša ieguldījumu komiteja, lai pieņemtu lēmumus par ieguldījumiem un uzraudzītu to darbību.

“Šī investīciju iniciatīva ir paredzēta, lai Aliansei piesaistītu pasaules daudzsološākos automobiļu tehnoloģiju jaunizveidotos uzņēmumus,” sacīja Karloss Gosns.

Saskaņā ar Alliance 2022 stratēģisko plānu, Renault-Nissan-Mitsubishi prognozē, ka apvienoto uzņēmumu ieņēmumi sasniegs 240 miljardus ASV dolāru, un gada pārdošanas apjoms 2022. gada beigās pārsniegs 14 miljonus vienību.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs