Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

KASKO segmentā samazinās zādzības, taču aizvien pieaug avāriju skaits

  • Teksts: Daiga Zimele | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 28. janvārī
  • 0 komentāri

"Gjensidige Latvija" apdrošināšanas dati liecina, ka 2018. gadā būtiski samazinājies zagto automašīnu skaits, kas apdrošinātas ar KASKO. Turpretī aizvienturpina pieaugtceļu satiksmes negadījumu skaits šajā pašā apdrošināšanas segmentā.

Pērn avārijas gadījumu pieteica vidēji katrs trešais KASKO apdrošinātais. Biežākie negadījumu iemesli ir saistīti ar ātruma pārsniegšanu un neuzmanīgu rīcību, tostarp mobilo telefonu lietošanu pie stūres, kā arīvispārīgu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. 

Gjensidige Latvija transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājas Dāvids Lēvalds skaidro: “Zādzību skaits pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu Gjensidige klientu lokā būtiski samazinājies (- 44%), kas īpaši novērojams luksus klases automašīnu segmentā. Tas nozīmē, ka apdrošinātāju pieprasītie preventīvie drošības pasākumi, piemēram, auto detaļu marķēšana un papildu drošības sistēmu uzstādīšana ir nesusi rezultātus.”

Zādzību skaits KASKO apdrošinātām automašīnām, īpaši jauniem auto, ir samazinājies.Tāpat publiski pieejamie dati liecina, kapērn nedaudz, tomēr samazinājies arī kopējais nozagto auto skaits valstī. “Automašīnu zādzību statistika ir mainīga, un tā neliecina par situācijuilgtermiņā. Auto īpašnieki nedrīkst zaudēt modrību. Ir nepieciešams regulāri rūpēties par sava auto drošību – gan ikdienas paradumos, gan papildu drošības sistēmu ieviešanā,” skaidro D.Lēvalds.

Gjensidige Latvija apkopotie dati par KASKO klientiem vēsta, ka pretēji zādzībām joprojām turpina pieaugt avārijas gadījumu skaits uz ceļiem. No Gjensidige apdrošinātajām automašīnām vidēji 35% gada laikā iekļūst avārijās. Tā rezultātā pieaudzis arī automašīnu remontdarbnīcu noslogojums. D. Lēvaldsmin, ka avāriju biežums šobrīd līdzinās tam, kāds tika novērots pirmskrīzes laikā.

“Ātruma ierobežojuma neievērošana nemainīgi ir viens no biežākajiem avāriju cēloņiem ceļu satiksmē ne tikai pilsētās, bet arī ārpus tām. Arvien biežāki kļūst arī apdrošināšanas gadījumi, kuru cēlonis ir sadursme ar meža dzīvniekiem. Gada laikā Gjensidige portfelī vien šādu gadījumu skaits pārsniedz 300 un to izmaksas sastāda vairāk nekā 0.5 milj. EUR. Mūsu novērojumi liecina, ka netrafarētās ekipāžas un fiksētie radari ir nesuši rezultātus, tādēļ ceram, ka arī vidējā ātruma mērīšana, ko varētu ieviest nākotnē, palīdzēs uzlabot situāciju uz ceļiem,” skaidro D.Lēvalds.

Pērn Gjensidige Latvija KASKO atlīdzībās izmaksāja 5,5 milj. EUR, kas saistībā ar ievērojamo zādzību skaita sarukumu ir par 27% mazāk nekā 2017. gadā. Apdrošināšanas gadījumu skaits Gjensidige Latvija ar KASKOapdrošināto auto vidū, savukārt, pieaudzis par3% salīdzinājumā ar 2017. gadu.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs