Rīgā 1°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 20. februāris
Vārda dienas Smuidra, Smuidris, Vitauts

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

"Renault Grupa" un Parīze uzsāk sadarbību elektriskās mobilitātes jomā

Parīzes pilsēta un Renault Grupa ziņo par savu nodomu apvienot pieredzi un prasmes, lai attīstītu elektrisko mobilitāti parīziešiem, Ildefransas reģiona iedzīvotājiem un viesiem.

Šī absolūti jauna veida sadarbība starp metropoli un Eiropā vadošo elektrisko transportlīdzekļu ražotāju liecina par kopīgu redzējumu par mobilitātes nākotni, sastopoties ar tādiem izaicinājumiem kā sabiedrības veselība, klimata izmaiņas, vienkāršāka ceļošana, pieejamība un ekonomiskā pievilcība.

Rezultātā paredzēti īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa pasākumi, kas veicinātu savienotu un autonomu elektromobiļu attīstību.

Sākot ar 2018. gada septembri, Renault Grupa ir nolēmusi pakāpeniski ieviest elektriskās mobilitātes piedāvājumu komerciālos nolūkos Parīzes un Ildefransas reģiona iedzīvotājiem un viesiem, un tas paredz piedāvāt:

  • elektriskos VTC, izmantojot Marcel lietotni no Renault Grupa;
  • pašapkalpošanās koplietošanas elektriskos transportlīdzekļus, kas būtu pieejami 24 stundas diennaktī un bez stacijām;
  • pašapkalpošanās elektriskos automobiļus tā dēvētajā “koplietošanas cilpā”, tālākiem braucieniem, pieejamus 24 stundas diennaktī, izmantojot Renault vai partneru auto parkus.

Šis piedāvājums balstīsies uz Renault Grupa 100% elektrisko automobiļu modeļiem: ZOE, Twizy, Kangoo ZE, Master ZE. Līdz 2019. gada beigām to kopumā būs būs 2000.

Otrajā posmā Parīzes pilsēta un Renault Grupa vēlas uzsākt atvērtu darba grupu, apvienojot lielākās pilsētas un uzņēmumus, kuru mērķis būtu kopīgi domāt par mobilitātes izmaiņu integrāciju pilsētā.

Šī globālā ilgtspējīgas mobilitātes iniciatīva būs telpa dialogam, zināšanu apmaiņai, eksperimentēšanai un jaunu mobilitātes pakalpojumu attīstības paātrināšanai, pēc iespējas pietuvinoties iedzīvotāju gaidām un vajadzībām.

Tajā jo īpaši tiks ņemta vērā C40 tīkla pieredze, kurā apvienotas aptuveni 100 pilsētas visā pasaulē un kuru šobrīd vada Anne Idalgo.

"Pilsētas un automobiļu ražotāji jūt aicinājumu apvienot spēkus mobilitātes nākotnei. Parīze un Renault Grupa šobrīd virza procesus ar mērķi vienoties rīcībā automobiļu koplietošanas un elektrisko dzinēju jautājumā. Tas dos iespēju parīziešiem un Ildefransas reģiona iedzīvotājiem dzīvot veselīgākā, mazāk piesārņotā vidē, kur ikviens var viegli pārvietoties. Šī konstruktīvā vienošanās ir iespēja arī veicināt nozīmīgus tehnoloģiskus un rūpnieciskus sasniegumus, kas palīdzētu īstenot Parīzes Klimata līgumu un radītu ilgtspējīgas darba vietas un aktivitātes,”  uzsver Anne Idalgo, Parīzes mērs un C40 prezidente.

"Būdama Eiropas līdere elektrisko transportlīdzekļu jomā, Renault Grupa jau vairākus gadus piedāvā arī mobilo sakaru pakalpojumus, proti, Renault Mobility un Zity automašīnu koplietošanas sistēmu Madridē. Tagad mēs esam priecīgi, ka varam piedalīties Parīzes pilsētas vēlmē attīstīt elektrisko mobilitāti, kas būtu pieejama visiem un kas ir droša un vidi saudzējoša. Šis kopīgais redzējums paredz ambiciozu modeli, kas varētu iedvesmot daudzas pilsētas Francijā un visā pasaulē," teica grupas Renault izpilddirektors Tjerī Bojorē.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs