Rīgā 20°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 15. jūlijs
Vārda dienas Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Blūms Pasaules kausa sezonu MTB XCO krosā noslēdz ar 22.vietu ASV

  • Teksts: Latvijas Riteņbraukšanas federācija | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 11. septembrī
  • 0 komentāri

Ar septītā posma sacensībām ASV noslēgusies Pasaules kausa sezona MTB Olimpiskajā (XCO) krosā. Vīru elites grupā sezonas otru labāko rezultātu sasniedza Mārtiņš Blūms, kurš 78 dalībnieku konkurencē izcīnīja 22. vietu. Sezonas kopvērtējumā cēsiniekam 53. pozīcija.

Lielākā daļa vadošo kalnu riteņbraucēju pēc Kanādā aizvadītā pasaules čempionāta uzkavējās Ziemeļamerikā. ASV pilsētā Snowshoe nedēļas nogalē norisinājās noslēdzošies Pasaules kausa izcīņas posmi MTB XCO krosā un nobraucienā.

Nīderlandes komandas “CST Sandd Bafang” sastāvā startēja cēsinieks Mārtiņš Blūms. Mūsu sportistam tika piešķirts 75. starta numurs. Lai arī starta pozīcija cēsiniekam nebija no tām labākajām, tomēr to viņš kompensēja ar sniegumu trasē. Otrajā pilnajā aplī Mārtiņš sasniedza ceturto labāko laiku un pakāpās uz 39. vietu. Arī turpinājumā latvietis demonstrēja atzīstamu sniegumu.

Trešajā aplī Blūmam septītais, bet ceturtajā aplī devītais laiks. Tas ļāva pacelties uz 25. pozīciju. Pēc vēl diviem apļiem Mārtiņš bija jau 17. vietā, kas būtu bijis viņa augstākais rezultāts Pasaules kausos elites grupā. Noslēdzošajos divos apļos gan viņu spēja apsteigt pieci konkurenti. Finišu 2017. gada Pasaules kausa ieguvējs U23 grupā sasniedza 22.vietā, 2 minūtes un 8 sekundes aiz uzvarētāja. Šajā sezonā Mārtiņam šis bija otrs labākais rezultāts Pasaules kausā. Francijas posmā viņš bija 19.

Nedaudz negaidītu uzvaru posmā guva šveicietis Larss Forsters, kurš par 5 sekundēm apsteidza pasaules MTB leģendu un savu tautieti Nino Šurteru. Trešais bija francūzis Maksime Marote (+00:00:07).

Kopvērtējumā Pasaules kausu pārliecinoši ieguva Šurters. Otrajā vietā MTB un šosejas superzvaigzne Metjū van der Pūls, bet trijnieku noslēdz brazīlietis Henrike Avančini. Mārtiņš Blūms starp 102 braucējiem, kuri bija ieguvuši punktus, ierindojās 53. vietā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs