Rīgā -0°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 20. februāris
Vārda dienas Smuidra, Smuidris, Vitauts

BMX frīstaila sportists Zebolds nodrošina Latvijai vietu Pasaules kausa finālā Ķīnā

  • FOTO: RAVE TEAM
  • |
  • Publicēts 2018. gada 6. novembrī
  • 0 komentāri

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 1. līdz 4. novembrim, Ķīnas pilsētā Čendu norisinājās šī gada noslēdzošais BMX freestyle park Pasaules Kausa posms ekstrēmo sportu festivāla “FISE” ietvaros. Pavisam gada laikā ir aizvadīti četri “FISE” Pasaules Kausa posmi – Hirosimā Japānā, Montpeljē Francijā, Edmontonā Kanādā un Čendu Ķīnā. Viens no Latvijas pārstāvjiem - Ernests Zebolds, ir piedalījies divos no tiem, tāpēc uz Pasaules Kausa izcīņu Ķīnā nepretendēja.

Tomēr šis posms ir ļoti svarīgs, jo ir pirmais, kurš ir kā kvalifikācijas daļa uz Olimpiskajām spēlēm 2020 Tokijā, Japānā. Šīs Olimpiskās spēles būs pirmās, kurās iekļauta arī BMX freestyle park disciplīna un iespēja piedalīties tiks dota tikai 9 pasaules valstīm. Tāpēc, Latvija ir spērusi lielu soli pretī šādai iespējai. Turpmāk visi “FISE” Pasaules Kausa posmi, līdz 2020. gada lielajam notikumam Tokijā, skaitīsies kā kvalifikācijas posmi šīm Olimpiskajām spēlēm.

Lai gan nav pirmā reize, kad Latvijas BMX freestyle park sportisti piedalās šāda mēroga pasākumos, tomēr šoreiz esam sevi parādījuši augstāk kā jebkad. Ventspilnieks Ernests Zebolds, kurš pārstāv “RAVE TEAM” komandu, starp 62 dalībniekiem no visas pasaules spēja iekļūt Pasaules Kausa finālā, izcīnot 2. vietu “FISE Chengdu” pusfinālā.

Jāatzīst gan, ka šī cīņa nebija viegla, jo Ernests darīja labāko, ko varēja četras dienas pēc kārtas. Vispirms ar 9. vietu Latvijas pārstāvis pre-kvalificējās. Tad kvalificējās ar 10. vietu un iekļuva pusfinālā, kur visus pārsteidza izraujoties 2. vietā! Ceturtā diena finālā jau lika nedaudz sagurt un Ernests Zebolds palika 12. vietā. Tā gan nav godalgota, tomēr pasaules līmenī Latvija ir uzcēlusi augstu latiņu un pirmo reizi vēsturē varam teikt, ka latvietis ir viens no šī brīža TOP 12 pasaules labākajiem BMX freestyle park braucējiem. Tas palielina arī iespēju, ka varam būt viena no valstīm, kura piedalīsies pirmajās Olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā. Nesen aizvadītajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs mums jau tas izdevās un liepājnieks Patriks Vīksna tajās ieguva 3. vietu puišu grupā.

Šobrīd sportistu darbs turpinās un mērķi ir izvirzīti augsti. Jau šajā nedēļas nogalē šajā pat Ķīnas pilsētā – Čendu, notiks arī Starptautiskais Riteņbraukšanas čempionāts “UCI Urban Cycling World Championships”, kurā piedalīsies arī divi Latvijas BMX freestyle park pārstāvji no “RAVE TEAM” komandas – Ernests Zebolds un Tomass Grinbergs. Čempionāts norisināsies no 8. līdz 9. novembrim.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs