Rīgā 18°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 9. augusts
Vārda dienas Genoveva, Madara

EČ šosejas riteņbraukšanā Latvija startēs ar Liepiņu, Skujiņu un Neilandu priekšgalā

  • Teksts un foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija
  • |
  • Publicēts 2019. gada 7. augustā
  • 0 komentāri

Trešdien Nīderlandes pilsētā Alkmārā ar junioru individuālā brauciena sacensībām sāksies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Sacensībās startēs kopumā 16 Latvijas sportisti. Elites vīru grupas braucienā Latvijas pēc ilgiem gadiem būs pārstāvēta ar visiem vadošajiem sportistiem, tostarp Emīlu Liepiņu un Tomu Skujiņu.

Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā prestižs līdz ar elites grupu atgriešanos sacensību programmā ievērojami audzis. Šogad nozīmīgā notikuma rīkošana tika uzticēta Nīderlandes pilsētai Alkmārai. Pilsēta, kurā dzīvo nepilni 100 tūkstoši iedzīvotāji, ir viens no lielākajiem riteņbraukšanas centriem Nīderlandē. Šeit atrodas arī velotreks.

Šajā gadā Eiropas čempionātā piecu dienu garumā par godalgām sacentīsies 850 dalībnieki no 40 valstīm. Viņu vidū būs 15 Latvijas sportisti. Sacensību pirmajā dienā, trešdien, sacensības individuālajā braucienā aizvadīs junioru grupu braucēji. Latvijas līdzjutējiem jātur īkšķi par Santu Saniju Jurgenu un Līnu Svarinsku. Meiteņu individuālais brauciens sāksies pulksten 10:00 pēc Latvijas laika.

Ceturtdien par medaļām individuālajā braucienā sacentīsies U23 un elites grupu sportisti. No mūsu riteņbraucējiem vīriešu U23 grupas sacensībās startēs Kristers Ansons. Viņam starts 22,4 kilometru garajā distancē pēc pulksten 13:45 (pēc Latvijas laika).

Grupas brauciena sacensības sāksies piektdien. Pulksten 10:00 trasē dosies junioru meitenes, starp kurām arī – Santa Sanija Jurgena un Līna Svarinska. Juniores veiks 69 kilometru garu distanci, kas sadalīta 11 apļos.

Pulksten 17:00 sekos junioru puišu sacensības. Šeit Latvijas godu aizstāvēt būs gatavi seši sportisti – Pauls Rubenis, Daniels Kažis, Roberts Andersons, Bruno Mārtiņš Binovskis, Kristiāns Belohvoščiks un Alekss Krasts. Juniori veiks 115 kilometru garu distanci (10 apļus). Sestdien no pulksten 10:00 līdzi jāseko U23 grupas vīru sacensībām. Dalībnieku vidū divi mūsu riteņbraucēji – Mārtiņš Pluto un Kristers Ansons.

Eiropas čempionāta kulminācija gaidāma svētdien. Pulksten 12:30 pēc Latvijas laika starta šāviens tiks dots elites vīriem, kas veiks 172,6 kilometru garu distanci. Pēc ilgiem gadiem savā spēcīgākajā sastāvā startēs Latvijas izlase. Mūsu komandas kapteinis būs Emīls Liepiņš. Dobelnieks šogad UCI līmeņa velobraucienos vai to posmos izcīnījis vienu uzvaru, bet vēl trīs reizes ierindojies labāko trijniekā. Pērn Liepiņš Eiropas čempionātā reāli cīnījās par medaļu, bet finišu viņš sasniedza 19. vietā. 2017. gadā tikmēr viņš izcīnīja 13. vietu. Emīlam palīdzēt būs gatavi – Toms Skujiņš, Krists Neilands, Māris Bogdanovičs un Aleksejs Saramotins. Visiem mūsu braucējiem ir pieredze gan Eiropas, gan arī pasaules čempionātos.

Latvijas sportistu starti Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:
07.08. 10:00, Junioru meiteņu individuālais brauciens, Līna Svarinska, Santa Sanija Jurgena
08.08. 13:45, U23 vīriešu individuālais brauciens, Kristers Ansons
09.08.10:00, Junioru meiteņu grupas brauciens, Līna Svarinska, Santa Sanija Jurgena
09.08. 17:00, Junioru puišu grupas brauciens, Pauls Rubenis, Alekss Krasts, Kristiāns Belohvoščiks, Daniels Kažis, Mārtiņš Bruno Binovskis, Roberts Andrersons
10.08. 10:00, U23 vīriešu individuālais brauciens, Mārtiņš Pluto, Kristers Ansons
11.08. 12:30, Elites vīriešu grupas brauciens, Emīls Liepiņš, Toms Skujiņš, Krists Neilands, Aleksejs Saramotins, Māris Bogdanovičs

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā

Elite:
Emīls Liepiņš, 1992., Wallonie Bruxelles cycling team, Dobele
Toms Skujiņš, 1991., Trek – Segafredo, Carnikava
Krists Neilands, 1994., Israel Cycling academy, Kuldīga
Aleksejs Saramotins, 1982., Interpro Cycling academy, Rīga
Māris Bogdanovičs, 1991., Interpro Cycling academy, Dobele

U23:
Kristers Ansons, 1999., Amore&Vita – Prodir, Talsi
Mārtiņš Pluto, 1997., Monkey Town, Rīga

Juniori:
Pauls Rubenis, 2001., RRS/ Purvciems, Rīga
Alekss Krasts, 2001., MSĢ/ Ogre/ RRS, Ogre
Daniels Kažis, 2001., RRS Vecmilgrāvis, Rīga
Roberts Andersons, 2002., RRS Grīva/ MSĢ, Rīga
Bruno Mārtiņš Binovskis, 2002., RRS/ Alfa, Rīga
Kristiāns Belohvoščiks, 2002., RRS/ Belo CP, Rīga
Līna Svarinska, 2001., RRS/Belo CP, Rīga
Santa Sanija Jurgena, 2001., Dobeles dzirnavnieks FeelFree/ Ķekavas NSS, Ķekava

Pieaugušo izlases galvenais treneris – Toms Flaksis
Meiteņu izlases galvenais treneris – Raivis Belohvoščiks
Menedžeris – Armands Bēcis
Mehāniķis - Viktors Belovs

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs