Rīgā 7°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 25. maijs
Vārda dienas Anšlavs, Junora

"Filter Velokauss" sezona sākas ar jaunu dalībnieku rekordu Jūrmalā

  • Teksts: Latvijas Riteņbraukšanas federācija | Foto: Jānis Lārmanis
  • |
  • Publicēts 2019. gada 14. maijā
  • 0 komentāri

Ar pirmā posma sacensībām Jūrmalā sācies Latvijā populārais individuālā brauciena šosejas un MTB sacensību seriāls "Filter Velokauss". Šosejas riteņbraukšanā uzvarēja Vitālijs Korņilovs, bet MTB braucienā triumfēja Kaspars Kipurs.

Šajā sezonā "Filter Velokauss" norisināsies piecos šosejas un četros MTB riteņbraukšanas posmos. Pirmo reizi katrs posms norisināsies citā Latvijas vietā. Sezonas starta šāviens aizvadītās nedēļas nogalē tika dots Jūrmalā, kur teju 200 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas mērojās spēkiem 11 kilometru garajā individuālajā šosejas riteņbraukšanas braucienā, kā arī 8 kilometru MTB braucienā.

Šosejas riteņbraukšanā, kas bija arī "Elkor-Giant" Latvijas kausa trešais posms, lielisku rezultātu sasniedza trases rekordists Vitālijs Korņilovs. Treka riteņbraukšanā sevi apliecinājušais sportists trasi veica pēc 13 minūtēm un 39 sekundēm. Korņilovs par 4 sekundēm laboja sev piederošo trases rekordu. Viņa vidējais ātrums 48,3 kilometri stundā. 19 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Sprude ("Evelo Team"). Labāko trijnieku noslēdza Artis Roze ("Dobeles dzirnavnieks / Feel Free"), kurš Sprudem piekāpās par mazāk nekā 1 sekundi. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Andris Balodis, Didzis Piļāns (abi "Virsotne / Marmot"), kā arī Arnis Lācis.

Sieviešu konkurencē labāko laiku guva "VW Komerctransports – Veloprofs.lv" vienības pārstāve Elīna Ķiršakmene, kura trasi veica 15 minūtēs un 20 sekundēs. Atgriešanos sacensību apritē piedzīvoja Dana Rožlapa ("Train2Win"), kura spēja gūt augsto otro vietu, uzvarētājai piekāpjoties par 27 sekundēm. Trešā vieta tikmēr Danielai Leitānei no Dobeles sporta skola, kuru no Ķiršakmenes šķīra 36 sekundes. Junioru konkurencē uzvarēja "Belo CP" sportisti – Kristiāns Belohvoščiks un Līna Svarinska.

MTB riteņbraucējiem 8 kilometru garā trase veda pa meža takām. Labāko laiku sasniedza "ebike Machine" pārstāvis Kaspars Kiprus, kura laiks trasē – 15 minūtes un 28 sekundes. Otrā vieta Aivaram Skridulim no "VW Komerctransports – Veloprofs.lv" (+00:00:08), kamēr trijnieku noslēdza "Engures sportam" braucējs Ivo Levāns (+00:00:23). Dāmām labākā bija Zane Tķelpe, kuras laiks 17 minūtes un 39 sekundes.

Sezonas otrais posms 23. maijā norisināsies Garkalnē.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs