Ķiksis un Korņilovs aizvadījuši Polijas GP elites treka sacensības

• Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF)
  • |
  • Publicēts 2018. gada 11. jūlijā
  • 0 komentāri

Aizvadītas par tradīciju kļuvušās Polijas lielās balvas izcīņas elites sacensības treka riteņbraukšanā, kas pulcēja pēdējo gadu spēcīgāko dalībnieku sastāvu. Sprinta kvalifikācijā Latvijas sportists Ainārs Ķiksis uzrādīja 31. rezultātu, kamēr keirinā mūsu trekists cerību braucienā guva trešo vietu. Otrs Latvijas sportists šajās sacensībās Vitālijs Korņilovs kvalificējās omniumam, kurā ieņēma 20. pozīciju.

Virkne vadošo Eiropas valstu elites sportistu aizvadītās nedēļās nogalē Polijā startēja šīs valsts prestižākajās treka riteņbraukšanas sacensībās “Poland GP”. Dalībnieku vidū bija arī Lielbritānijas, Francijas, Polijas, Vācijas un citu valstu izlases. Uz starta izgāja divi Latvijas treka riteņbraucēji. Ainārs Ķiksis (“Evelo team”), startēja sprinta kvalifikācijā un keirinā, kamēr grupas braucienā un vēlāk omniumā piedalījās arī Vitālijs Korņilovs (“ZZK”).

Sprinta kvalifikācijā sportisti veica 200 metru lidojošo apli. Kopumā uz starta izgāja 42 sportisti. Ķiksis sīvajā konkurencē ar gados jaunākajiem sportistiem sasniedza 31 labāko laiku. “Evelo team” komandas sportista rezultāts – 10,425 sekundes. Visātrāko laiku sasniedza britu sprinteris Džeks Kerlins, kura laiks – 9,845 sekundes. Sprinta pamatsacensībām kvalificējās pirmie 12 sportisti.

Dienu vēlāk Ainārs Ķiksis startēja keirinā. Pirmās kārtas braucienā latvietis finišēja piektajā vietā starp septiņiem sportistiem. Turpinājumā Ainārs mērojās spēkiem cerību braucienā, kur sešu braucēju konkurencē ieņēma trešo vietu. Viņš piekāpās tikai Čehijas čempionam Martinam Čehmanam un Olimpiskajam čempionam sprintā Džeisonam Kenijam.

“ZZK” komandu ikdienā pārstāvošais Vitālijs Korņilovs pirmajā sacensību dienā izcīnīja desmito vietu grupas braucienā, kas viņam deva iespēju startēt olimpiskajā omniumā. Rezultātu šeit mūsu sportistam ietekmēja noslēdzošajā omniuma disciplīnā – grupas braucienā – piedzīvotais kritiens pēc sadursmes ar baltkrievu sportistu. Noslēgumā starp 28 sportistiem Vitālijs ieņēma 20. vietu.