Latvijas amatieru šosejas riteņbraucēji godam aizvadījuši pasaules čempionātu

• Teksts: Latvijas Riteņbraukšanas federācija | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 4. septembrī
  • 0 komentāri

Polijā aizvadīts pasaules amatieru čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā kuplā skaitā startēja arī Latvijas sportisti. Ceturto vietu individuālajā braucienā savā grupā izcīnīja Vismants Caune, bet grupas braucienā savās konkurences grupās iekļuva Ēvalds Pavlovs un Juris Visockis.

Šī gada pasaules čempionātu šosejas riteņbraukšanā amatieriem uzņēma Polijas pilsēta Poznaņa. Sacensību trases nebija kalniem bagātas, kas ļāva sportistiem gan individuālajā, gan grupas braucienā sasniegt augstus vidējos ātrumus. Kuplā skaitā sacensībās startēja dažāda vecuma Latvijas sportisti.

M19 – 34 grupas brauciena sacensībās izšķirošajā atrāvienā iesaistījās Ēvalds Pavlovs. Latvijas amatieru čempions sīvā cīņā finišēja sestajā vietā, 2 sekundes aiz čempiona Maksima Pirarda no Beļģijas. No pārējiem mūsu vīriem TOP 100 iekļuva arī – Kristaps Knops (“ZZK”), kuram 12. vieta. Arvis Sprude (“Evelo”) bija 23., Ivo Viļumovs (“Evelo”)  ieņēma 41. vietu, bet Niklāvs Boļšis (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”) bija 72. pozīcijā. Startēja 202 dalībnieki.

M35 – 39 grupā lieliski sevi apliecināja Juris Visockis. “Doltcini Latvia Cycling team” sportists uzvarētājam Lukam Fioretti no Itālijas zaudēja 12 sekundes un izcīnīja sesto vietu. 32. bija Nauris Inovskis (“Evelo”), Startēja 152 dalībnieki.

Cienījamo 9. vietu M40 – 44 grupā ieguva Māris Kalveršs (“Evelo”). 64. bija Jānis Āboliņš, 69.Andris Bodnieks, 77. Sandis Āķis. Finišēja 188 dalībnieki. M45 – 49 konkurencē 185 riteņbraucēju konkurencē 15. vieta Ģirtam Vēveram (“Evelo”),. M50 – 54 grupā Normundam Zviedram 45. vieta, bet Didzis Zālītis 220 riteņbraucēju konkurencē bija 74.

M55 – 59 grupā Aleksandram Aleksandrovam 33. vieta, bet 60. bija Viktors Kalašņikovs. Startēja 134 riteņbraucēji.  Jānis Bruzinskis ieguva 7. vietu M60 – 64 grupā (98 dalībnieki).

Dāmu W45 -49 grupā Jeļena Aleksandrova ieguva 16. vietu, bet Kate Rudzītes W19 – 34 bija 42. pozīcijā.

Individuālajā braucienā M19 – 34 grupā Jānis Vecvanags izcīnīja 16. vietu, bet divas vietas zemāk ierindojās Arvis Sprude. Piedalījās 44 sportisti.  M35 – 39 konkurencē Pjotrs Suhovs bija astotais labākais. Sandim Āķim 32. pozīcija V40 – 44 grupā, kamēr Ģirts Vēvers V45 – 49 konkurencē sasniedza 18. vietu. Jāizceļ arī Vismanta Caunes augstā ceturtā vieta M75 -79 grupā.