Rīgā 1°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 20. februāris
Vārda dienas Smuidra, Smuidris, Vitauts

Latvijas jaunie riteņbraucēji gūst pieredzi treka riteņbraukšanas sacensībās Lietuvā

• Teksts: Latvijas Riteņbraukšanas federācija | Foto: Tomas Gaubys
  • |
  • Publicēts 2019. gada 7. februārī
  • 0 komentāri

Lietuvas pilsētā Paņevežas trekā aizvadītas starptautiskās jaunatnes treka riteņbraukšanas sacensības, kurās startēja arī Latvijas sportisti. Omniuma kopvērtējumā jauniešu konkurencē astoto vietu izcīnīja Roberts Andersons, kamēr komandu sprintā Latvijas junioriem septītā pozīcija.

Trenera Anatolija Belozerova vadībā Latvijas jaunie treka riteņbraucēji ņēma dalību starptautiskā mēroga treka riteņbraukšanas sacensībās Lietuvas pilsētas Paņevežas trekā. Sacensībās startēja jaunie sportisti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Komandu sprintā junioriem Latvijas trio – Daniels Kažis (“RRS”), Roberts Andersos (“RRS/ MSĢ”) un Oskars Dankbārs (“Kuldīga/ MSĢ”) ieņēma septīto pozīciju. Uzvarēja Lietuvas komanda “DSK Vitus”, kas sasniedza rezultātu 51, 11 sekundes. Mūsu sportisti uzvarētājiem zaudēja 5,6 sekundes.

Mūsu juniori guva pieredzi arī omniumā (daudzcīņas) sacensībās. Kopvērtējumā visaugstāk no latviešiem 24 sportistu konkurencē ierindojās Roberts Andersons, kuram astotā vieta. Kopsummā viņš ieguva 63 punktus. Uzvaru ar iegūtajiem 132 punktiem izcīnīja Baltkrievijas sportists Vladislavs Saučits (132 punkti). No pārējiem latviešiem 12. vietā ierindojās Daniels Kažis (58 punkti), 19. Gatis Līvs (26 punkti), 20. Roberts Jirgens (24), bet Oskaram Dankbāram 22. pozīcija (9 punkti).

Meiteņu grupā debiju šāda līmeņa sacensībās piedzīvoja Lāsma Elza Vaivoda (“RRS/ Vecmilgrāvis”), kura ar iegūto 81 punktu kopvērtējumā ieņēma sesto vietu starp desmit sportistēm. Jaunā sportiste piedalījās arī 500 metru hītā, kur ieguva 14. vietu. Pieredzi šāda līmeņa sacensībās ieguva arī Ķekavas jaunais sportists Valdis Pivors, kurš jauniešu sacensībās 500 metru hītā sasniedza 21. pozīciju.