• Teksts: Latvijas Riteņbraukšanas federācija | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 10. jūnijā
  • 0 komentāri

Svētdien Francijā sācies prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Critérium du Dauphiné”. Pirmajā posmā Toms Skujiņš ierindojās 86. vietā. Viesturs Lukševics Šveicē tikmēr ieņēma 41. vietu "Gran Premio Città di Lugano" klasikā.

Svētdien Francijā sākās 71. "Critérium du Dauphiné" velobrauciens. Astoņu dienu garā pasaules tūres sacīkste kopā Šveices tūri tiek uzskatītas par galvenajām sagatavošanās sacensībām "Tour de France" velobraucienam. Otro gadu pēc kārtas sacensībās startē "Trek – Segafredo" Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš.

Velobrauciena pirmajā etapā tika veikta 142 kilometru gara un kāpumiem bagāta distance. Dienas atrāvienā iesaistījās arī Skujiņa komandas biedrs Niklass Egs. Tuvojoties finišam, atrāviens tika likvidēts. Vēl pirms tam sportisti pievarēja vairākus kāpumus, pēc kuriem lielā grupa kļuva mazskaitlīgāka.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās grupas finiša spurtā. Ātrākais tajā izrādījās Norvēģijas riteņbraucējs Edvalls Boasons Hagens no "Dimension Data". Pieredzējušais sportists trasē pavadīja 3 stundas 24 minūtes un 33 sekundes. Otro vietu ieguva titulētais Filips Žilbērs ("Deceuninck – Quick Step"), bet trijnieku ar tādu pat laiku kā uzvarētājam noslēdza Vauts Van Ārts ("Jumbo – Visma").

Visaugstāk no "Trek – Segafredo" vīriem pirmajā etapā bija Ričijs Porte, kuram 42. vieta (+00:00:00). Pārējie komandas sportisti finišēja sekotāju grupās. Toms Skujiņš tika ierindots 86. vietā (+00:03:50). Velobrauciens pirmdien turpināsies ar 180 kilometru garo un kāpumiem bagāto otro posmu.

Viesturs Lukševics, Kaspars Serģis un Kristers Ansons "Amore & Vita – Prodir" vienības sastāvā tikmēr svētdien aizvadīja ļoti smago Lugano klasiku (UCI 1.1 kategoriju). Velobraucienā, kurā startēja arī tāda riteņbraukšanas superzvaigzne kā Vinčenzo Nibali, sportistiem bija jāveic 179,2 kilometru gara distance, kas bija sadalīta deviņos apļos. Katrā no tiem bija iekļauts izteikts kāpums, kas arī lielā mērā veicināja sportistu atkrišanu no lielās grupas.

Latvijas sportistu galvenais uzdevums bija pēc iespējas vairāk palīdzēt savas vienības līderim Marko Tizam. Visilgāk tas izdevās Viesturam Lukševicam, kurš no līderiem bija spiests atpalikt 20 kilometrus pirms finiša. Neskatoties uz to, Viesturs turpināja cīnīties līdz galam.

Uzvaru sacensībās guva trešo vietu šī gada "Giro d’Italia" posmā izcīnījušais Itālijas riteņbraucējs Djēgo Ulisi. Trasē viņš pavadīja 4 stundas, 43 minūtes un 36 sekundes. Augstā otrā vieta jaunajam baltkrievu talantam Aleksandram Ribošenko, kurš 2014. gadā startēja arī Zemgales junioru daudzdienu velobraucienā.

Viesturs Lukševics sekmēja Marko Tizas desmito vietu. Pats kuldīdznieks tikmēr ieņēma 41. vietu, 9 minūtes un 8 sekunde aiz uzvarētāja. Abi pārējie latvieši finišu nesasniedza. Finišēja vien 55 dalībnieki.