Rīgā 23°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 18. jūnijs
Vārda dienas Alberts, Madis

Žibasa pasaules čempionātā MTB nobraucienā piedzīvo kritienu un iegūst sesto vietu

  • Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) | Foto: Dave Trumpore
  • |
  • Publicēts 2017. gada 11. septembrī
  • 0 komentāri

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Austrālijas pilsētā Kērnsā notiekošajā pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā nobrauciena (downhill) disciplīnā Latvijas sportiste Paula Žibasa, piedzīvojot kritienu, uzrādīja sesto labāko laiku.

Austrālijas pilsētā Kērnsā notiekošajā pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā nobrauciena (downhill) disciplīnā medaļu komplekti vīriešu, sieviešu un junioru grupās tika sadalīti svētdien. Ar īpašu interesi Latvijas sporta līdzjutēji varēja sekot līdzi junioru meiteņu sacensībām, kur starp 12 dalībniecēm bija arī mūsu valsts pārstāve Paula Žibasa.

Izcīnot uzvaras divos Pasaules kausa posmos, kā arī vienu reizi paliekot otrajā vietā, Paula, kura ikdienā treniņus aizvada Austrijā, tika pieskaitīta šīs vecuma grupas galveno favorīšu vidū arī pasaules čempionātā.

Juniores Kērnsas pilsētā jau iepriekš bija aizvadījušas priekšsacīkstes, nosakot braukšanas kārtību pamatsacensībām. Paulai priekšsacīkstēs otrs labākais rezultāts. Ātrāk par mūsu sportisti trasi veica tikai jaunzēlandiete Šaina Ravsona. Tikmēr Pasaules kausa ieguvēja Melanija Šapēza no Francijas uzrādīja piekto labāko laiku.

Pamatsacensībās dalībnieces vienu reizi uz laiku veica 1,9 kilometru garo nobraucienu, kurā iekļauti arī virkne tramplīnu un citu nopietnu pārbaudījumu, kas no jaunajām dalībniecēm prasīja kā fizisko, tā arī tehnisko sagatavotību.

Paula Žibasa pirmo laika kontroles ņemšanas vietu sasniedza pēc 1 minūtes un 40 sekundēm, kas tobrīd deva otro vietu – 2,4 sekundes aiz Šapēzas. Otrajā laika atskaitē, pēc piedzīvota kritiena, latviete bija spiesta atkāpties uz piekto pozīciju. Finišs tika sasniegts pēc trasē pavadītajām 4 minūtēm un 47 sekundēm. Pirms trasē devās Ravsona, mūsu sportiste atradās piektajā vietā, 18, 68 sekundes aiz Šapēzas.

Šaina Ravsona spēja uzrādīt otru labāko laiku, izcīnot sudraba godalgu. Tikmēr par pasaules junioru čempioni kļuva Pasaules kausa ieguvēja Melanija Šapēza. Jaunzēlandiete viņai zaudēja 2,7 sekundes. Trešo vietu ieguva vēl viena Francijas sportiste – Flora Lešēna. Viņu no tautietes šķīra 6,9 sekundes. Latvietei, kura junioru meiteņu grupā aizvada pirmo sezonu, sestā vieta.

Izmantotais resurss:
Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs