Latvija ir maza valsts, kurā dzīvo nedaudz vairāk par 2 miljoniem iedzīvotāju. Taču mīlestība pret sacīkstēm un autosportu ir plaši izplatīta. Palīdz arī tas, ka uz šiem sporta veidiem ir viegli izdarīt likmes, kad runa ir par sporta derībām. Latvijai ir sena autosporta sacensību vēsture, un daudzi vietējie autosportisti ir nokļuvuši autosporta virsotnēs. Lūk, 10 populārākie autosporta pasākumi, kas ik gadu notiek Latvijā. Ja jums patīk ātras automašīnas un adrenalīnu saturoša darbība, tad jums vajadzētu iekļaut šos 9 autosporta pasākumus savā pasākumu sarakstā:

Latvijas vasaras autosporta festivāls

Motosporta trases sacīkstes

Šis ir festivāls, ar ko sākt sarakstu. Latvijas vasaras autosporta festivāls notiek Jūrmalā jūlija pēdējā nedēļas nogalē. Tas ir viens no lielākajiem sporta pasākumiem Latvijā, kas pulcē tūkstošiem autosporta fanu. Pasākumā notiek sacensības dažādās kategorijās, tostarp supertūres, sporta un vēsturisko GT automobiļu kategorijās. Festivālā notiek arī izstādes, koncerti un automobiļu šovi. Pasākuma centrālā atrašanās vieta atvieglo tā apmeklējumu skatītājiem. Liela autostāvvieta, kas atrodas netālu no Jūrmalas centrālās pludmales, ļauj ikvienam ērti novietot automašīnu un nokļūt uz pasākuma norises vietu. Centrālā atrašanās vieta atvieglo arī pārvietošanos pasākuma laikā.

Rīgas pilsētas sacensības

Rīgas pilsētas sacensības notiek divas reizes gadā - jūnijā un augustā. Jūnija sacensības notiek Rīgas autosporta svētku laikā, bet augusta sacensības - Rīgas pilsētas svētku laikā. Sacensības notiek Brīvības ielas centrālajā bulvārī un tuvējās ielās. Šī atrašanās vieta ļauj skatītājiem ērti apskatīt sacīkšu automašīnas un motociklus. Pasākumu laikā bulvāris ir slēgts satiksmei, tādējādi to ir ērti izstaigāt. Sacensības notiek dažādās automašīnu un motociklu sacīkšu kategorijās. Skatītāji var vērot sacensības pavisam tuvu, kad braucēji brauc pa bulvāri. Sacensības notiek vakarā, padarot tās vēl iespaidīgākas un aizraujošākas.

Kuršu maratons (govju skrējiens)

Jā, jūs pareizi izlasījāt. Kuršu maratons (govju sacīkstes) notiek Salaspilī un ir viens no Latvijas dīvainākajiem autosporta pasākumiem. Sacensības ir "govju sacīkstes", kurās govs tiek piesieta pie ratiem, un braucēji cenšas finišēt ar savu ratiņu pēc iespējas tuvāk govij. Citas autosporta sacensības, kas notiek Kuršu maratona laikā, ir kartingu sacensības, drifta sacensības, kalnā kāpšana un autokross. Jūlijā Kuršu maratona laikā notiek vēl viens autosporta pasākums - Kuršu autotrases sacensības. Raceway ir pagaidu sacīkšu trase, kas ir uzbūvēta Salaspils lidlaukā. Sacīkšu trasē notiek dažādi autosporta pasākumi, tostarp driftings un dragreisa sacensības. Raceway ir bijis daudzu Eiropas un pasaules čempionātu sacensību norises vieta.

Baltijas nakts rallijs

Baltijas nakts rallijs ir daļa no Baltijas sacīkšu festivāla, kas notiek katru gadu oktobrī. Tās ir rallija sacensības, kas notiek tumsā. Rallijs sākas Rīgā un virzās uz piekrasti, kur noslēdzas Liepājā. Rallijs ved cauri mežiem, purviem un mežmalām, padarot to par aizraujošām un izaicinošām sacensībām. Rallijs notiek tumsā, lai vairotu sacensību azartu un aizrautību. Rallijā var piedalīties visu veidu automašīnas, kā arī kvadracikli un citi apvidus automobiļi. Skatītāji var vērot ralliju tumsā un redzēt automašīnas, kas brauc pa tumšajiem mežiem. Rallija noslēgumā Liepājā notiek koncerts un izstāde.

Latvijas ringa dienas

Latvijas Ringa dienas notiek katru gadu oktobrī Krāslavā. Sacensībās var piedalīties sporta automobiļi, un tās ir viens no vecākajiem un lielākajiem sporta automobiļu pasākumiem Latvijā. Sacensības tiek rīkotas kopš 1957. gada, tādējādi tās ir viens no ilggadīgākajiem autosporta pasākumiem Latvijā. Sacensības notiek dažādās trasēs Krāslavas apkārtnē. Sacensību laikā trase ir slēgta apmeklētājiem. Trase ir ļoti sarežģīta, un tā ir pazīstama kā sarežģīta un ātra. Trase tika uzbūvēta pagājušā gadsimta 80. gados, un kopš tā laika tā ir vairākkārt pārveidota. Tagad tā ir 8,5 km gara, un tajā ir vairāki sarežģīti līkumi un pagriezieni. Trase ir iecienīta daudzu autosportistu vidū, un tā nodrošina aizraujošas sacīkstes.

Rīgas Formula 1 Grand Prix

Rīgas Formula 1 Grand Prix ir Formula 1 pasaules čempionāta posms, kas katru gadu notiek oktobra pirmajā nedēļas nogalē. Sacensības notiek Biķernieku ielas trasē Rīgā. Šī trase ir viena no īsākajām Formula 1 kalendārā. Tā ir apļa sacīkšu trase, kas nozīmē, ka trase neved pa valsts ceļiem. Šī trase ir viena no ātrākajām Formula 1 trasēm, un sacensības tajā tiek rīkotas kopš 2000. gada. Sacensības ir atvērtas sabiedrībai, un skatītāji var iegādāties biļetes, lai vērotu sacīkstes. Trase atrodas netālu no pilsētas centra, tāpēc ir viegli nokļūt un apmeklēt sacensības. Rīgas Formula 1 Grand Prix ir viens no lielākajiem autosporta notikumiem Latvijā, un tas ir aizraujošs notikums, ko apmeklēt.

Eiropas drifta čempionāts Latvijā

Eiropas drifta čempionāts Latvijā notiek katru gadu novembrī. Tās ir sacensības, kurās autovadītājiem jābrauc pa trasi, kontrolējot sava auto ātrumu un leņķi. Lai to paveiktu, viņiem ir jāmaina automašīnas virziens, izmantojot rokas bremzi. Automašīnas ir aprīkotas ar tonnām papildu aprīkojuma, lai tās radītu lielu troksni un dūmus. Tās ir aizraujošas sacensības, kas rada lielisku šovu. Sacensības notiek Biķernieku ielas trasē Rīgā. Šī trase ir viena no ātrākajām un sarežģītākajām trasēm Eiropas drifta čempionāta apritē. Sacensību laikā trase ir slēgta apmeklētājiem, un automašīnas drifta laikā tajā rada lielu troksni un dūmus. Trase ir lieliska vieta, kur vērot sacensības, un tā ir atvērta sabiedrībai.

Latvijas rallija čempionāts

Latvijas rallija čempionāts (LRČ) ir rallija sacensības, kas katru gadu notiek dažādās Latvijas vietās. Sacensības notiek dažādos rallija posmos visa gada garumā. Posmi notiek sarežģītā apvidū, tostarp mežos, purvos un grants ceļos. Sacensībās var piedalīties visu veidu automašīnas, kā arī kvadracikli un citi apvidus automobiļi. Skatītāji sacensības var vērot grants karjerā netālu no finiša līnijas. LRČ ir viens no populārākajiem autosporta pasākumiem Latvijā. Tās ir izaicinošas un aizraujošas sacensības, kurās braucējiem ir jāpārvar trase sarežģītā apvidū. Sacensības ir atvērtas sabiedrībai, un tās ir lieliska vieta, kur vērot sacīkstes.

Vlaanad V-Max Cup

Vlaanad V-Max kauss ir dragreisa sacensības, kas katru gadu decembrī notiek Vlaanadā, netālu no Rīgas. Sacensībās var piedalīties visu veidu dragreisa automobiļi, un tās ir vienas no lielākajām dragreisa sacensībām Baltijas valstīs. Pasākuma laikā notiek dažādas dragreisa automašīnu sacensības, piemēram, Top Doorslammer un V-Max Super Challenge. Sacensības ir atvērtas sabiedrībai, un tās ir lieliska vieta, kur vērot sacīkstes. Sacensības notiek plašā vietā, kur ir dragmašīnu trase un zona skatītājiem. Trase ir atvērta sabiedrībai, un tā ir lieliska vieta, kur vērot sacīkstes. Pasākuma norises vietā ir arī izstāde, tāpēc ir ērti apmeklēt pasākumu un izstādi.

Eiropas rallija čempionāts Latvijā

Eiropas rallija čempionāts (ERČ) ir rallija sacensības, kas katru gadu notiek dažādās Latvijas vietās. Sacensības notiek dažādos rallija posmos visa gada garumā. Posmi notiek sarežģītā apvidū, tostarp mežos, purvos un grants ceļos. Sacensībās var piedalīties dažādas rallija automašīnas, kā arī kvadracikli un citi apvidus automobiļi. Skatītāji var vērot sacensības netālu no finiša līnijas grants karjerā. ERČ ir viens no lielākajiem autosporta pasākumiem Latvijā. Tās ir izaicinošas un aizraujošas sacensības, kurās autovadītājiem ir jāpārvar trase sarežģītā apvidū. Sacensības ir atvērtas sabiedrībai, un tās ir lieliska vieta, kur vērot sacīkstes.

Seclusions

Seclusions ir sacensības, kas notiek ziemas vidū. Pasākums notiek katru gadu februārī, un tajā notiek klasisko automobiļu sacensības. Sacensības notiek Rīgas apkārtnes ezeros, un tajās ir gan tūrisma trase, gan sacensību trase. Sacensības ir lielisks veids, kā pavadīt dienu aukstā ziemas laikā.